| S3Th a întrebat:

Am un calculator de anul trecut care contine: Rami 2 GB, Procesor 5200+, Placa vieo 512 si windos 7 de vre'o cateva luni nu imi merge cum mergea inainte am scanat de virusi cu avira am reinstalat windowsu si l-am si schimbat si tot nimic. Nu stiu ce sa fac, un sfat astept.

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu iti mai merge cum mergea, asta poate sa insemne multe. daca spui ca nu ai virusi, daca ai reinstalat windowsul si ti se pare ca nu mai e la fel, poate l-ai incarcat prea mult, instalat prea multe pe el, dar la 2 Gb ram nu ar conta astea. Poate fi si uzura desi e cam nou.Bafta!

| elycrissro a răspuns:

Resetare bios si formatare totala Hdd, schimba versiunea de windows 7, incearca alta, poate tocmai ca ai schimbat versiunea, dar in mare parte daca faci cele 2 de sus, calc este ca nou, Apoi incearca cu Everest ( http://www.byetsoft.eu/......full.html) daca ai toate partile hardware la functionale la maxim, si daca ceva anume iti mananca resersele aiurea. Ma refer poate folosesti vreun program care iti maninca reserse aiurea.
In rest nu stiu ce ai mai putea face. Si inca ceva mai defragmeenteaza si tu hdd-ul, dupa cateva luni (3-6 luni) este varza, in regim de folosire nu de muzica si mess.

| andreyusnice a răspuns:

Sar putea sa se fi busit vreo placa de ram.Pentru mai multe informatii da-mi mesaj.Nu inteleg care e problema(in ce sens nu iti mai merge cum mergea inainte). Bafta!

| Ciubotaru12 a răspuns:

Probabil nu iti merge pe windows 7! Si apropo, cat ai adt pe placa?

| Ticalosul a răspuns:

Daca ai 2 placute de RAMM schimba-le locul intre elewinking daca ai decat una reseteaza BIOS-ulwinking

| S3Th explică:

Adica imi scadadeaza aproape ori ce joc in retea si nu numai, imi scadeaza si in programe absolut tot.