| TheBlackEmo a întrebat:

Am un calculator Dell optiplex 745 cu memorie ram de 1 gb ddr, as vrea sa ii pun 4 gb dar nu gasesc pentru el o memorie din asta, imi puteti recomanda una? Poate sa fie si de 3 gb

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă e vorba de modelul Gx745 poți folosi un kit dual channel de 4 Gb(2 x 2gb) DDR2/800mz cum e ăsta:
http://www.vexio.ro/......l-channel/
deoarece Dell-ul tău nu sportă mai mult de 4 Gb ram dual channel(2 X 2 Gb), deci 5 Gb ram pică din start(un modul de 4 Gb și cel curent de 1 Gb). Succes

| TheBlackEmo explică:

Ddr2 ma scuzati

| Satana_Costin_1997 a răspuns:

Cate sloturi ai pe placa de baza de rami ca te pot ajuta eu iti dau cateva site de conponente pc second hand cu garantie la ele PD MEDIA PIESE IT.RO economic.it au placute ddr2 de 2 gb cauta si u pe acolo da-mi funda laughing

| DeyCj a răspuns (pentru Satana_Costin_1997):

Ești reprezentatnt Pd media? big grin