| GulDan a întrebat:

Am un calculator mai vechi si i-am reinstalat windowsu e cam slab se misca greu si acum nu-i mai merge netu sub nici o forma.s-a oprit dintr-o data.

8 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Dac ai pus win 7 trebuie se stii:

http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows7/products/system-requirements

Daca nu ai minim atunci treci la XP

| GulDan explică (pentru stlucian):

E deja xp calculatoru e varza e pentium 4

| stlucian a răspuns (pentru GulDan):

Vezi daca e curat(cooler-e) apoi drivere exacte.

| K0sti a răspuns (pentru GulDan):

Eu am un calculator de lucru Pentium 4 la 2, 8 GHz, pe care fac probe si alte chesti de ale clientilor si merge de zbarnaie. Are 1GB RAM. Placa video integrata. Asa ca lasati vrajeala ca e XP, ca e Pentium 4...astea sunt prostii. Inainte era bun, acum nu mai e bun, v-ati invatat cu i7?

Vezi driverele de retea! Windows-ul ala e intreg la cap?

| FatUglyVirgin a răspuns:

Foarte bine.

| marin81 a răspuns:

Incdearca alta varianta de windows xp, gen student edition, cauta pe net

| DomnulFantastic a răspuns:

Incearca sa ii instalezi un windows mai vechi!
Gen windows xp