| gaabitaa95 a întrebat:

Am un card microsd de 2GB si card readerul nu-l citeste si in telefon imi apare Cartela de memorie neformatata >--operatie nereusita
ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Nu stiu exact ce telefon ai dar mergi la galerie sau setari manager fisiere sau nu stiu si cand ajungi la card dai optiuni si formatare. iar asta iti va rezolva garatat problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am si eu un Nokia 5130 si la fel imi arata dar de ce (si eu am si formatat cardul la calculator ca in telefon nu imi arata formatare)

| gaabitaa95 explică:

Nu imi apare formatarestraight face