| Tarabostes a întrebat:

Am un card visa de la banca transilvania si nu il pot inregistra sa cumpar aplicatii din google play. Completez tot corect si spune ca acest card nu a fost acceptat. De ce? Ce sa fac sa mearga?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa suni la numarul de telefon de pe card sa ti-l inroleze in programul 3D Secure. Acolo trebuie sa dai o parola pe care este bine s-o notezi. La fiecare cumparare te va intreba parola. Daca ai uitat-o trebuie sa suni iarasi.

| lpavel a răspuns:

Când ai facut cardul trebuia sa mentionezi ca vei face plati online... mergi la banca si cred ca se mai poate remedia! Succes!

| SilviaDulcik a răspuns (pentru lpavel):

Da, intr-adevar, te duci la banca, spui ca vrei sa ridici limita de tranzactii online pe sites nesecurizate, te intreaba la cat vrei sa ridici limita, le spui 200 lei (exemplu) si gata, in 30 minute, poti sa cumperi online.

| lpavel a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Si de ce imi lasi mie reply? NU EU AM PUS INTREBAREA!

| Cristizz21 a răspuns:

Posibil sa nu fie un card compatibil online, ciudat, mergi la banca si explica-le treaba, te lamuresc ei si iti ofera o solutie.