| anonim_4396 a întrebat:

Am un cd cu windows bootabil, doar ca eu nu gasesc boot menu cand apas F4 F12 DEL, orice as apasa ma duce la boot manager, de acolo sunt 2 rubrici memory diagnostic si windows 7 care la categoria cu windows 7 imi da optiunea de a apasa F8 dar cand apas F8 este doar modul advanced al boot managerului, cum sa ajung la boot menu? nu imi arata nimic in acel boot manager, nici o tasta care sa ma duca la boot menu, le-am incercat pe cele posibile [f-urile del-ul] ce sa fac? ajutor!

2 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Ai laptop sau PC?
Ce model?
Vezi aici http://goo.gl/35QmC
După ce porneşti PC-ul îţi scrie ceva pe ecran?
Ai apăsat acele taste o singură dată?
De bicei în bios intri ţinând apăsată tasta DEL nu doar apăsând-o odată.

| trance04 a răspuns:

Intra in bios si la sectiunea boot selecteaza primary boot device pune cd-dvd, iar la secondary boot device hardul tau apoi f10 (save an exit ) iar cand o sa se restarteze o sa plece direct de pe cd cu win