| eu_2364 a întrebat:

Am un cd cu windows vista original pe care l-am instalat in pc acum ceva timp...acum,pc a inceput sa mearga destul de incet, etc si as vrea sa imi reinstalez windows-ul... o sa imi pierd licenta daca il reinstalez, adica nu o sa imi mai recunoasca ca este windows original?

5 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Daca licenta a expirat nici macar nu o sa mai mearga instalat. laughing

| Andruşcă a răspuns:

Daca e CD original cu licenta retail il poti reinstala(perfect legal) si de 30 de ori pe zi.CD-ul il folosesti pe calculatorul tau de cate ori vrei. Daca l-ai folosi pentru mai multe calculatoare abia atunci ar fi probleme cu licenta.

| Mishoo a răspuns:

Depinde ce fel de licenta ai. Daca este OEM se poate instala pe un singur pc o singura data, daca e retail il poti instala de oricate ori vrei!

| lorenica12 a răspuns:

Da iti pierzi licenta daca reinstalezi windows-ul

| eu_2364 explică:

Da,este cd original,cumparat din magazin...da daca doar fac un upgrade la windows, fara sa se stearga tot din pc, atunci ce se intampla? mai pierd licenta?