| 1234avg a întrebat:

Vreau sa imi reinstalez windowsul.Acum am Windows Vista ULtimate cu licenta. Vreau sa va intreb daca il reinstalez se pierd datele din diskurile: :/D si :/E Am niste poze si chiar nu vreau sa le pierd

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Nu nu ar trebui sa se stearga.
se formateaza doar partitia C.
ai grija, daca ai ceva pe desktop, sunt tot in partitia C asa ca muta-le.
ca masura de precautie (am intalnit multe persoane care din nestire au formatat tot HDD-ul) muta-ti pozele pe un HDD extern sau stick USB.

cand iti cere sa formatezi partitiile, asigurate ca ai formatat doar C-ul. nu schimba tipul partitiilor( se vor formata). daca e NTFS lasa-l NTFS daca e FAT sau FAT 32 lasa-le asa cum sunt.(aici ma refer la celelalte doua partitii)

| 1234avg explică (pentru Danzell):

Am 200 gb de poze pe E

| K0sti a răspuns (pentru 1234avg):

Sa vezi ce misto o sa fie cand ti-o pica hardul si ramai fara ele! happy
Fa-ti copie de siguranta!

3 răspunsuri:
| Maruu2014 a răspuns:

S-ar putea... Cel mai bine e sa le salvezi pe un stick de memorie! Sper ca te-am ajutat