| AlexandrulS a întrebat:

Am un ceas fossil si am pierdut rotita de reglat ora. si acea rotita are si un ac care intra in ceas, iar fara acul ala ceasul nu merge. de unde pot gasi asa rotita? La ceasornicar imi este frica sa ma duc. desi ceasul este destul de scump (este original) imi este frica de vreo suma din aia de cateva sute de lei. stiti un site pentru piese?

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Cu placere, si o zi buna iti doresc si eu!happy

3 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Ca sa intrebi, nu te costa bani!
Du-te la ceasornicarie, si intreaba cat ar putea sa coste rezolvarea acestei probleme. Simplu!
Pentru ca alta solutie nu cred ca exista. Probabil ca ceasornicarii isi achizitioneaza piesele de schimb pe o filiera stiuta doar de ei, ceasornicaria nefiind tocmai un domeniu de mare interes, cel putin la capitolul service.
Incearca, cu siguranta nu vei plati nici un leu, doar pentru ca intrebi!

| AlexandrulS explică (pentru foxsilver):

Mda. alta solutie nu am ma voi duce maine sa il las la un ceasornicar ca, am tot cautat siteuri cu piese si nimic. Multumesc oricum pentru raspuns, o zi buna!

| Marcai_Eduard-florin_1980 a răspuns (pentru AlexandrulS):

Buna ziua, Am si eu aceeași problema, Dacă s-a rezolvat in aceasta privinta, un sfat? multumesc.

| foxsilver a răspuns (pentru AlexandrulS):

Cu placere, si o zi buna iti doresc si eu!happy