| Danieldanyy1234 a întrebat:

Am un Dell optiplex 745 cu procesor Intel® Core™2 Duo Processor E6300 (2M Cache, 1.86 GHz, 1066 MHz FSB).Ma gandeam sa-i fac un update la procesor. Oare pot sa pun Intel® Core™2 Quad Processor Q6600 (8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB)?
Socket-ul este la fel din cate stiu. Oare placa de baza suporta sau mi-l arde ori nu merge cu el?

1 răspuns:
| Bogdan_Dima_1993 a răspuns:

Nu cred ca v-a suporta...cel Mai bine iti cumperi unul nou pe piesewinking