| matatare a întrebat:

Am un difuzor de medii si un difuzor de joase dar difuzorul de medii prinde si bass dar si note mai inalte si nu stiu cu ce tip de condesator sa-l filtrez [ cati microfarazi (uF)]? iar la difuzorul de joase nu stiu cu ce tip de bobina.
Dau funda big grin

1 răspuns:
| Thealexis a răspuns:

Depinde de tipul de difuzor. Putere, impedanță. Cel mai bine e să cauți niște filtre de boxe, găsești pe olx destule. Dacă experimentezi cu condensatori și bobine riști să arzi stația sau difuzorul.