| MrSallod a întrebat:

Am un DVD de la o nunta, si trebuie sa fac 16 copi de la acel dvd.
Deja am facut o copie cu programul "CDBurnerXP" dar... cum ca sunt 16 copi care trebuie sa fac. Nu pot sa fac cumva doar sa fac o copie de la DVD orginial si dupa aia sa le trec in DVD-urile goale.
Pentru ca de fiecare copie care fac, trebuie prima data sa copiez originalul pe pc, apoi sa-l trec (asta face programul) apoi iar sa-l copiez etc
Eu vreau doar sa copiez pe PC odata cu programul, iar dupa aia doar sa le trec in DVD-urile goale.
DAR NU MANUAL, Cu un program de ex CDBurnerXP... dar nu stiu cum...
Intelegeti?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca este asa, vezi ca Nero are in optiuni si stergerea continutul de pe disc, pentru a fi reinscriptionat. Daca refuza operatiunea, atunci el nu mai poate fi refolosit, asa cum vrei tu.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

16 copi?

Pai nu faci istetimea ta o imagine pe care o pui dupa aia pe cate DVD-uri vrei tu...aoleu...

| dannyel86 a răspuns:

Se poate crea imaginea de dvd direct pe hard. Dupa aceasta imagine inscriptionezi celelalte dvd-uri, pentru a nu compromite discul original.
"To create an ISO image of an existing disc you must follow the Copy Data Disc procedure, selecting Hard disc as the target drive."
https://cdburnerxp.se/help/Data/createiso

| dannyel86 a răspuns (pentru dannyel86):

Vezi sectiunea "Copy disc" de pe pagina.

| MrSallod explică (pentru dannyel86):

Deja am gatat, dar acuma am alta problema... In una dintre dvd, am o errore, asa ca am vrut sa sterg dvd ca sa pun nunta pe el din nou, dar nero imi zice ca DVD-ul nu este RW, si bada este, am vazut cu nero info tool.

| dannyel86 a răspuns (pentru MrSallod):

Daca este asa, vezi ca Nero are in optiuni si stergerea continutul de pe disc, pentru a fi reinscriptionat. Daca refuza operatiunea, atunci el nu mai poate fi refolosit, asa cum vrei tu.