| claudiu331 a întrebat:

Am un DVD RW, la laptop si cand vreau ca sa bag un CD nu mi-l citeste, arata beculetul acela aprins dar nimica, pana si se aude cum se invarte CD-ul dar nimica.Ce are ca nu stiu. Funda cel mai bun raspuns!

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Pai poate fi decalibrat (se poate calibra la un service) sau numai functioneaza laser-ul pentru cd-uri (posibil ca cel pentru dvd-uri sa functioneze). solutia ar fi ori il schimbi (care nu prea merita), ori iti cumperi unul extern (care mi se pare o alternativa buna)