| XxMaryoxX a întrebat:

Am o problema cu dvd-ul. Nu mi-l citeste, adica imi apare o imagine alba acolo unde trebuie sa imi apara dvd-ul si nu mi-l deschide. Si se aude un zgomot mai interupt cand invarte. Laptop-ul este nou si nu am folosit pana acum dvd-ul nu cred ca are cum sa fie stricat el.

2 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Du-te in bios(F2 sau dellet cand porneste pc-ul) si du-te la info/main si trebuie sa-ti apara ceva scris la doua dintre cele 4 SATA(unul e hardul si unul e dvd-ul)

daca e doar unul, atunci acela e hardul rezultand ca dvd-ul ori e defect or nu e conectat bine la pc.