| anonim_4396 a întrebat:

Am un hard disk de 1 tb. Am reinstalat windows-ul, am pus ceva la descarcat, iar pe la jumatate imi apare o fereastra cu "windows has detected a ard disk problem, backup your data..."(fara ca download ul sa se opreasca sau cv). Am dat un "check errors" si imi apare ca nu e nici o eroare.

Este sau nu o problema la HDD?

4 răspunsuri:
| IulianB87 a răspuns:

Poate fi si o problema de windows. Ca sa excluzi Hard Disk-ul, fa-i o verificare completa cu HD Tune 2.55.

| jonelx6 a răspuns (pentru IulianB87):

Problema de windows nu sunt sigur ca e. Folosesc acelasi usb cu windows 8.1 si inainte nu-mi facea figuri. O sa incerc si HD tune totusi.

| Entryon a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul din nou si in fereastra cu partitiile da reformatare la hard.

| gelu1970 a răspuns:

Crystal disk info
e free
daca acest program iti spune ca ai un hdd pe moarte...atunci e adevarat.