| AlexCrb a întrebat:

Mi-am montat inca un hdd in calculator (pe IDE) si imi apare mesajul "Windows detected a hard disk problem" cu referire la hdd-ul nou introdus. I-am facut un scan cu HDD regenerator si nu este nimic in neregula cu el.
Care e problema?

6 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Ce win ai? l-ai pus corect (master/slave) ti-l arata in bios?

| AlexCrb explică (pentru eandopuncttk):

Salut. Am windows 7, l-am pus pe slave, il vede si BIOS-ul si Windows-ul... Nu se supraincalzeste... Nu inteleg care e sursa erorii.

| elycrissro a răspuns:

O atentionare stupida, mufa de alimentare ai bagat-o.

XP sau 7 =?

Incearca in Control Panel > Computer Managenent > Disk Management > Daca il vezi acolo Incearca sa-i aloci o litera de partitionare.
Directie pe Win7 In xp cam la fel.

www.programepc.com

| AlexCrb explică (pentru elycrissro):

Pai daca nu e alimentat crezi ca mai pornea? Este partitionat, am si fisiere pe el. Am incercat HD Tune Pro si imi da probleme la Reallocated Sector Count (failed), Reallocated event count (warning) si la ULTRA DMA CRC Error Count (warning). Problema e: pot sa il folosesc in continuare pentru fisiere temporare (filme), sau risca sa cedeze in orice moment?

| LionDen a răspuns:

Off-topic:O pup pe Ana:*.

| AlexCrb explică (pentru LionDen):

Apai. sa fi sanatos! laughing