| anonim_4396 a întrebat:

Am un hard second-hand cu o singură partiție și vreau să instalez un nou Windows. Am nevoie de 2 partiții dar nu vreau sa o creez după ce am instalat Win 10 ci chiar de la început...Cum fac? Tutoriale pentru crearea unei partiții noi am găsit doar cu Windows ul deja instalat pe PC...

1 răspuns:
| VoidEternal a răspuns:

E exact același lucru, though. Caută și tu pe YouTube. HDD partitioning while installing windows 10. Se poate, și e extrem de simplu. Chiar mai simplu decât după instalare.