| AlexUnder200 a întrebat:

Salut vreau sa imi instalez windows 7 si a 160 gb pe hard acum am 3 partitii si vreau sa sterg una acea partitie are 12 gb daca o sterg unde se duce cantitatea aceasta ca sa stiu daca sterg inca o partitie funda cel mai relevant raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| Bra1n1ac a răspuns:

Daca vrei sa stergi F mai trebuie sa stergi inca una(unde vrei tu sa ai memorie mai multa). Dupa ce le-ai sters pe amandoua dai create cu toata memoria disponibila si gatabig grin

2 răspunsuri:
| DonyHD a răspuns:

Deci daca ai 3 partitii inseamna ca ai C, D si E. Tu stergi decat partitia C ca sa instalezi widnowsul acolo. ii dai drive options->delete partition si dupa aia creezi alta cu cati GB sunt acolo si asta e. Sper ca te-am ajutat.

| AlexUnder200 explică (pentru DonyHD):

Nu in afara de c am 3 partitii deci am C D E si F vreau sa sterg F