| codax a întrebat:

Am un iPhone 3g si s-a blocat in recovery mode desigur ca este jailbrek-uit si are basband de iPad, ce pot sa fac sa il scot din recovery mode? Am incercat sa il bag in DFU mode dar nu intra. Help meee add id raz_the_cool_boy_viper

Răspuns Câştigător
| vrelian a răspuns:

Daca calculatorul iti vede telefonul intra pe itunes si da de acolo restore. dupa ce se va face factory restore vei avea un telefon blocat. dupa dai 4$ si il deblochezi definitif, factory unlocking si aia e tot.nu mai umblati cu jailbrek si alte timpenii ca sint deja de domeniul trecutului.acum se face deblocare de catre Apple direct. daca nu stii cum lasa mesaj si iti arat.si nu trebuie sa duci nicaeri telefonul nici macar nu trebuie sa iesi din casa.te costa cam 4-5$ si aia e tot.si o sa ai un iphone deboocat de Apple pe care poti udata orice.numai bine

| codax explică (pentru vrelian):

Add id meu sa ma ajuti pe mess pls id raz_the_cool_boy_viper

| vrelian a răspuns (pentru codax):

Man ori aici ori pe mess tot aia este.deci tu daca ai calculator atunci intra la www.apple.com si de acolo downloadezi itune. dupa ce l-ai luat si l-ai instalat conectezi telefonul prin cablu la calculator si itune va pleca automat pentru ca asa este setata prima oara. daca nu deschide tu itune si asteapta putin. dupa te uiti undeva sus pe pagina de la itune sus in dreapta si acolo ai itune store tocmai in colt si mai spre stinga ar trebui sa vada telefonul tau. daca nu apare atunci nu poti face tu nimic.ce am zis eu itune asta este ala nou.la ala vechi daca ai itune vechi chestiile astea sint in stinga.treb sa stii daca ai iphone ca doar ai facut udate si mai stiu eu ce ai luat apps etc.deci daca reusesti sa poti vedea telefonul cu itune atunci dai restore din itune si aia e. daca nu nu vad cum sa te pot ajuta.singur daca itune nu iti vede telefonul nu-i poti face nimic credema.treb ceva programe altele decit itune sa poti reface.eu personal nu am si nici nu stiu ce ar trebui, ce program ar trebui macar. daca staim tias fi zis dar nu stiu.si nici ala de la service na vrut sa imi zica.

| codax explică (pentru vrelian):

Pai am incercat si la sfarsit imi da eroare(1015)

1 răspuns: