| Andreea2804Ioana a întrebat:

Am un iphone 8 plus si am observat cand sunt la munca datele mobile merg foarte greu, dar numai acolo, ca pe strada sau acasa totul se incarca repede. Sa fie vreo problema? Am o colega care are un iphone 8 si nu intampina aceeasi problema desi suntem in acelasi loc, precizez ca am abonament la Vodafone

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Se pare că releul Vodafone din proximitate e ecranat de ceva obstacole - doar asta trebuie să fie cauza dacă la ieșire ai semnal bun

3 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Depinde, eu am în unele locuri 4G, în altele merge mai greu. Depinde unde stai în acel moment

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Datele mobile pot fi setate pe 3G sau 4G.
In meniul Configurari/Conexiune celulara/Optiuni date/ poti selecta 2G -vechiul gpsr unde datele sunt foarte slabe, 3G - datele sunt ok sau 4G unde ai viteza cea mai mare la date.
In zona respectiva, semnalul 4G poate fi slab, asa ca incearca sa setezi 3G sa vezi cum functioneaza.

| adiidk a răspuns:

Poate ca semnalul in acel loc e slab si poate de asta merge greu