| AlroAlex98 a întrebat:

Am un laptop Acer 4 gb ram.procesor Intel pentium P6200, placa video nVIDIA geforce GT520M 1 gb, 500 gb hdd, iar de la un timp la placa video imi arata din 1 gb cat am avut la inceput doar 128 mb, dc?

8 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Pot fii doua sau mai multe cauze Fie placa video s-a defectat sa nu e alimentata corect fie aceasta sa dezactivat din Bios fapt ce a rezultat intrarea in functiune a placii video on board.

| AlroAlex98 explică (pentru FlorinDiablo):

Prin nu s-a alimentat corect ce vrei sa spui?

| AlroAlex98 explică (pentru AlroAlex98):

In bios imi arata ca e de 128 mb, dar in dxdiag scrie 1 gb, cand l-am cumparat imi scria peste tot 1 gb

| FlorinDiablo a răspuns (pentru AlroAlex98):

Unul sau mai multi pini sau contacti de cupru a oxidat sau sa impuscat fapt ce determina ne alimentarea placii video.

| FlorinDiablo a răspuns (pentru AlroAlex98):

Unul sau mai multi pini au oxidat sau sa inpuscat si nu se mai alimenteaza pe toate ramurile de tensiune asta vreau sa sa spun prin nu se alimenteaza corect.

| alexs99 a răspuns:

Iti arata asa pentru ca s-a defectat placa video sau pur si simplu nu se alimenteaza cum trebuie.

| AlroAlex98 explică (pentru alexs99):

Pai si exista vreo solutie sa o repar, sa se alimenteze corect?

| victor73 a răspuns:

Sa defectat placa video sau nu se mai alimenteaza cum trebuie