| anonim_4396 a întrebat:

Am un Laptop Asus. In fine, am pornit windows updates, le-am dat next pana a aparut ok. Am dat dupa care Laptopul s-a rebootat. Cand s-a aprins nu imi mai aparea nimic decat Sageata si imaginea de fundal. Imi scria in loc sa ceara parola Blocked?
Ce sa fac? Se poate rezolva?

2 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Da,windows-ul fiind o copie windows update trebuia pus pe off.
Intrii prin safe mode si incerci cu sistem restore sa revii la o data precedenta actualizarii sau din control panel/windows update (tot prin safe mode) dezinstalezi actualizarile.
Nu-i posibil asta, formatezi.

| supermdmario a răspuns:

Daca ai windowsul piratat[deci nu e original]nu poti face update-uri pentru ca te prinde imediat microsoftul.singura solutie este o reinstalare de windows