| hUnTERRRRRR a întrebat:

Am un laptop Asus tuf fx505dd si am instalat windows 10, dar nu stiu cum sa fac sa imi foloseasca placa video dedicata, am incercat sa o dezinstalez pe cea integrata dar cand intru intr-un joc mi-o instaleaza iar.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai instalate driverele originale (date de fabrica) pentru placa dedicata?

| Ineys a răspuns:

Click dreapta pe joc - > Run with graphic processor. Desi ar trebui sa selecteze automat placa video dedicata cand intrii intr-un joc ce necesita multa putere de procesare. Esti sigur ca ai instalat corect toate driverele?

| FaraNume1245 a răspuns:

Ar trebui să facă singur conversia între plăci când intri într-un joc.
Laptopul folosește placa integrată când nu ești în jocuri pentru a reduce din consum.