| Calulll a întrebat:

Am un laptop Asus X550D si am o problema la usb-uri
prim-ul usb merge ( usb universal cred) dar restul nu, nu sunt sigur ce are dar imi poate explica cineva? in device manager imi arata ca imi lipsesc universal serial bus (USB) controller si Sm Bus controller.

sau imi poate explica cineva care este treaba cu root hub?

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Asa, si? Nu ti-a spus suficient device managerul? Nu ti-a spus ca lipsesc? Ce mai astepti?

| Calulll explică (pentru K0sti):

Pai caut driver-ul de 4 ore si tot nu-l gasesc

| K0sti a răspuns (pentru Calulll):

Ai lasa-ma! Unde-l cauti, pe fundul Marii Negre? Gasesti tot ce-ti trebuie la Asus!

| Calulll explică (pentru K0sti):

Daca gasesti tot ce vrei de la Asus de ce nu pui link de download cu driverul exact care imi trebuie mie? pentru ca nici tu nu il gasesti? daca zici ca gasesti ce vrei ar trebui sa dureze 1 minut sa gasesti! dar parca vad ca nici nu mai dai reply pentru ca nu l-ai gasit.

| K0sti a răspuns (pentru Calulll):

Sa-ti dau eu link-ul? Eu ti-am spus decat unde-l gasesti si ce-ai de facut. Nu e nimeni servitorul vostru. Puneti osul la treaba! In plus Asus da CD cu drivere, le-ai instalat?

| Calulll explică (pentru K0sti):

In primul rand CD-ul cu drivere este pentru windows 8 doar unele drivere sunt pentru windows 7 32 / 36. in al 2-lea rand nu intra pe TPU si spune cauta. pe TPU intri sa ajuti lumea asa vin si eu unde nu stiu nimic si spun ''cauta'' nu e greu deloc! asa-i? Astept un raspuns serios sau care o sa ma ajute nu un cauta pentru ca asta am facut toata ziua

| K0sti a răspuns (pentru Calulll):

Http://i.imgur.com/Ut1PJ1i.jpg
Veti tu undeva drivere de windows 7? Sau crezi ca sistemele de operare le puneti dupa cum vi se scoala voua?

| Calulll explică (pentru K0sti):

Daca nu stii nu te baga! esti paralel! pe CD sunt si drivere care suporta windows 7. astept alte raspunsuri de la utilizatori pe care nu au nick-ul '' k0sti"