| EmanuelThN a întrebat:

Am un laptop compaq presario cq56 si cand vreau sal aprin se aude coooleru ca porneste tot dar nu apare nimic pe imagine ci tot clipeste ledu de pe caps lock uitati un video ca sa vedeti mai bine ce am dau funda vot ori ce si raman dator toata viata:http://www.youtube.com/......ttp?/watch videoul va rog nu ignorati intrebarea

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

E posibil sa fie o problema de Bios sau de la placa video. Daca laptopul mai este in garantie,trimite-l la ei in service. Daca nu,scoate bateria si incearca urmatoarea metoda: scoti cablul de alimentare si-l bagi inapoi, dupa care pornesti laptopul. Incerci metoda de mai multe ori, poate asa porneste.

| EmanuelThN explică (pentru JustCosmin):

Am incercat metoda ta si tot nimic crying(((( si laptopu e luat din anglia si nu cred ca mai am nici garantia si + cum sa-l duc in anglia.

| EmanuelThN explică (pentru JustCosmin):

Mersi a fost de la placa video sa desprins de pe placa de baze happy am facut laptopu mersi pentru raspuns

11 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Incearca totusi un reset de Bios. Scoate-i bateria Bios-ului si vezi daca problema persista. Daca nu stii cum, descarca manualul service al laptopului si cauta in el: http://h20000.www2.hp.com/......tIndex.jsp

| EmanuelThN explică (pentru JustCosmin):

Am vrut sa fac cestia q bateria de bios dar nu stiu unde se afla imi poti spune unde se afla?

| ρυƒυℓєтє a răspuns (pentru EmanuelThN):

Eu am laptop exact ca al tau. intreaba`ma daca nu stii ceva.

| EmanuelThN explică (pentru ρυƒυℓєтє):

Pai am o intrebare cand vreau sal aprind se aude cooleru tot dar nu aparee nimic pe imagine si licare becul de la cals lock iti dau funda daca ma rezolvi si vot

| ρυƒυℓєтє a răspuns (pentru EmanuelThN):

Ia tine apasat pe f3.

| EmanuelThN explică (pentru ρυƒυℓєтє):

Nu se intampla nimicstraight face

| EmanuelThN explică:

Nu raspunde nimeni ?

| ρυƒυℓєтє a răspuns:

Inseamna k nu iti merge monitoru `. altceva nu stiu ce ar putea sa aiba!

| myhaelutzza a răspuns:

Buna! astazi am patit si eu acelasi lucru ca si tine. Oare tot placa video e dusa si la mine? Cum ai rezolvat problema? ai mers la service si cam cat te-a costat? mersi