| EmanuelThN a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=qFFJXex7r20&feature=youtu .be asta e videoul in care e problema mea la laptop Cpacq presario Cq56 daca reusiti sa ma ajutati si sa rezolv problema va dau +funditaaa+vot+rama dator toata viata mersi anticipat

17 răspunsuri:
| DaniCJ a răspuns:

Si cam ce sa inteleg eu din ce ai postat tu acolo ¿ da ceva detalii despre simptome

| EmanuelThN explică (pentru DaniCJ):

Pai cand dau sa aprind laptopu nu apare nimic pe imagine si se aprinde si se stinge becu de la caps Lock

| DaniCJ a răspuns:

Ok, scoate incarcatorul din laptop si apoi scoate si bateria. Tine apasat 30 de secunde pe butonul de pornire, conecteaza incarcatorul (fara baterie) si dai drumul normal.

| EmanuelThN explică (pentru DaniCJ):

Tot asa man nu merge nu stiu ce sa fac sunt disparatstraight face

| DaniCJ a răspuns:

Citeste aici si http://h10010.www1.hp.com/......c/document daca nu reusesti nimic du-l la un specialist.

| EmanuelThN explică (pentru DaniCJ):

Da maannnnnnnnnnnnnnn aceiasi problema o am si eu dar nu stiu mult engleza asa ca nu ma descurccrying dar sa vad ce pot facestraight face

| DaniCJ a răspuns (pentru EmanuelThN):

Foloseste Google Translate : http://translate.google.com/....../translate

| EmanuelThN explică (pentru DaniCJ):

N-am rezolvat nimic nu prea inteleg ce sa fac straight face am incercat sa scot tot din laptop si sa tin pe buntonul pwer 30 de sec si dupa aia sal aprind din nou fara baterie dar tot asa clipeste becu de la caps lock o data dupa aia sta cateva secunde dupa aia iar straight face

| EmanuelThN explică (pentru DaniCJ):

Man dai add la id de messenger:emanuelchircan si iti fac o flimare sa vezi de cate ori bipaie ledul si sami spui si mie cam ce are dintre astea:umărul de Clipeşte sau beep-uri Locul de LED-uri clipitoare Componenta a fi verificat Stare de eroare
Continuă strălucire Baterie cu LED-uri Acumulator Adaptorul AC este ataşat şi bateria se încarcă, dar nu are încă suficientă pentru taxa de la putere notebook.
1 Caps Lock / Num Lock CPU Nu funcţionează CPU
2 Caps Lock / Num Lock BIOS-ul BIOS-ul corupţiei eşec
3 Caps Lock / Num Lock Memorie Nu funcţionează Modulul de eroare
4 Caps Lock / Num Lock Grafică Controler grafic nu funcţionează
5 Caps Lock / Num Lock Placa de sistem General de pe placa de sistem eşec
6 Caps Lock / Num Lock BIOS-ul BIOS-ul de autentificare eşec
Clipi continuu AC adaptor de alimentare cu LED-uri Adaptor Insuficientă putere

| DaniCJ a răspuns (pentru EmanuelThN):

Nu folosesc messenger, filmeaza cum trebuie si pune clipul pe youtube. O sa ma uit la el si iti spun.

| EmanuelThN explică (pentru DaniCJ):

Bine

| DaniCJ a răspuns (pentru EmanuelThN):

Deci din cate am vazut, incarcatorul nu ii da destul curent. Probeaza cu altul daca dai, daca nu du-l la service.

| EmanuelThN explică (pentru DaniCJ):

Bine dar nici bateria nu-i da desctul curent?

| DaniCJ a răspuns (pentru EmanuelThN):

Ma gandesc ca e descarcata. Ai incercat sa il pornesti numai cu incarcatorul, fara baterie ¿

| EmanuelThN explică (pentru DaniCJ):

Am incercat in toate modurile si nu merge straight face

| DaniCJ a răspuns (pentru EmanuelThN):

Atunci la service cu el, alta optiune nu ai. Asa risti sa il defectezi si mai rau.