| DARIUSH2001 a întrebat:

Am un laptop cu procesor Intel Core i3 380M cu Intel HD Graphics.
As putea instala un alt driver pentru placa video? Adica in loc de Intel HD Graphics sa fie Intel HD Graphics 4600?
Chiar as spera sa pot deoarece am lag in Assasins Creed 3 cu toate la low, + Throttlestop. Daca nu pot schimba graficile, cum as putea sa nu mai am lag pe Assasins Creed 3?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai Intel HD graphics 4600 sunt de la procesoarele Haswell.
Daca I3 380M al tau este Ivy bridge ai placa video integrata HD 4000.
Eu vad pe ARK Intel ca duce memorii cu frecventa pana la DDR3-800/1066 ceea ce nu mi se pare Haswell dupa mine.
Nu prea ai ce-i face pentru ca placa video integrata depinde foarte mult de frecventa ramului din care isi ia memoria.

| Casey24 a răspuns:

Din cate stiu nu poti iti va da eroare deoarece din cate stiu nu sunt compatibile sunt tehnologii de fabricare diferite