| TaviComplicat a întrebat:

Am un laptop cu windows 7 ultimate si peste jumatate din programele mele nu merg, deoarece imi da mereu eroarea:
"The program can't start beacuse msvcr80.dll is missing from your computer". Ce trebuie sa fac?

13 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Reinstalezi windows-ul.

(Cea mai simpla si eficienta metoda)

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Frank51):

Auzi mie mi-a disparut My coputer trebuie sa reinstalez Windows?

| Frank51 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Start >> te duci pe Computer >> Click dreapta >> ''Show on desktop''

Sau il iei din Start si il arunci pe Desktop... >.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Frank51):

E faceam misto de LFSPlayerHere cu reinstalearea lui de windowslaughing (cea mai simpla si eficienta metoda)laughing cand e mai simplu sa dawlodeze direct dll

| Frank51 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Mai sunt si d-astia ca tine, macar nu te da prost daca nu esti. Plus ca link-ul e mort si iti ia doar 30 de minute sa instalezi un windows deci, argumentele tale sunt invalide.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Frank51):

Si sa dawlodezi dll iti ia 2 minute slinkul e pe moment
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? msvcr80
dawlondezi unde scrie zip file
daca as instala windows de fiecare data cand da vreo eroare trebuie sa arunc hddul dupa un an 2

| Frank51 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Pai da, dar depinde acum de fiecare persoana in parte, de exemplu eu nu am intampinat vreo problema din Februarie.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Frank51):

PAI PT CA NOI ROMANI LUAM TOT FREEEE
de aia te tine atata pai eu am windowsul de vreo 3 ani cand se buleste si chiar nu vrea nici cum am facut un recovery

| AdrenalinTm a răspuns:

Copiaza dll ala http://download.dll-files.com/465cebd7da2ceaba5e552fc9118a1415/msvcr80.zip? 0XMmWEUDgW

ai acolo toate specifiicatiile

| CartoonN a răspuns:

DLL Suite
Foloseste-l...restaureaza dll-urile happy

| CaLyStuu a răspuns:

Sau cel mai bine e sa reinstalezi windows-ul si el isi va reinstala programul de care are nevoie

| AdrenalinTm a răspuns (pentru CaLyStuu):

Sa mai instalezi iar programe? iar windows?laughing) iar nebunie da cred ca mai bine e asalaughing decats a dawlodezi o chestie si sa o muti intr-un folder laughing

| budala20022000 a răspuns:

Sa iti reinstalezi windows-ul