| Fluturel_Adrian_1998 a întrebat:

Am un laptop Dell Inspiron 3521 cu un procesor Intel i3 3217U Ivy Bridge, si vreau sa stiu cate sloturi libere are pe placa de baza si de ce fel (daca are). Ma enerveaza ca nu am iesire VGA, si ma gandeam sa imi iau o placa video care are...ma puteti ajuta? Ca eu n-am gasit nicio informatie de acest gen...

Răspuns Câştigător
| Catalin970 a răspuns:

Hmm,pai fiind laptop nu prea ai cum sa pui o placa video in el.Pentru iesirea VGA sunt adaptoare din alt tip de mufa dar altceva nu prea cred ca poti sa faci.Laptop-urile au placa video integrata deci nu au slot-uri in plus. Eventual ai putea sa incerci cu o placa video externa dar, parerea mea, e prea mult de munca cu ea dar poti sa incerci.Bafta!

| Fluturel_Adrian_1998 explică (pentru Catalin970):

Multumesc pentru raspuns! Stiam de adaptoare, si am si gasit, dar ma gandeam ca ar fi mai eficient daca as pune o placa video noua, lucru care ar creste si eficienta, pe langa mufa in plus.

| KodrutZ a răspuns (pentru Fluturel_Adrian_1998):

Placile video pentru laptoape sint pentru chestii de genul EUROCOM Neptune 3.0, nu pentru ragalii de doi bani ca al meu, al tau sau al 99% din utilizatorii de TPU.

6 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Nu exista placa video pentru lapopuri lolz! are placa video integrata sau dedicata lipita de placa de baz! plus ca laptopurile nu sunt de jocuri! cumpara pc!

| Fluturel_Adrian_1998 explică (pentru SasNetRomania):

Ma scuzi daca te-am suparat cu intrebarea mea...nu vreau sa il folosesc pentru jocuri, dar mersi oricum pentru raspunsul tau useless...

| Fluturel_Adrian_1998 explică (pentru SasNetRomania):

Si da, exista pentru laptopuri facute special

| SasNetRomania a răspuns (pentru Fluturel_Adrian_1998):

Daca te crezi mai desptept atunci de ce ne intrebi pe noi. cauta si vezi. si o sa ajungi la concluzia mea.