| bikedavid a întrebat:

Am un laptop freedos si cand instalez un windows win 7 merge perfect pana cand ajung sa aleg partitiile unde acolo nu ma lasa sa fac absolut nimic ce pot face?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Formateaza hdd-ul prin metoda DOD, apoi fa o partitie, 1 singura, sa fie logica, de ti NTFS, si spatiul alocat pe bucata sa fie obisnuit(valorile obisnuite). Poti face asta cu un cd boot-abil, cu numele hiren cd 2100. Apoi reseteaza bios-ul si reincearca.

2 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Uite asa se instaleaza si se formateaza:
http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html

| bikedavid explică:

Am reusit multumesc.