| alexsaxx2323 a întrebat:

Am un laptop Intel core i3 cu 4 gb ram, si placa video nVIDIA geforce 320m 1 gb recent cumparat.
Dupa ce ma joc o vreme se opreste brusc, dupa care il pornesc si functioneaza in continuare, ce se intampla?
Tin sa precizez ca i-am facut o curatare cand l-am cumparat aprox acum vreo 1 luna

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Descarca Msi Afterburner si monitorileaza temperaturile in timp ce te joci cu el. Indicat ar fi ca temperatura la cpu sa nu depaseasca 85-90 grade, la fel si la placa video. Daca una dintre astea depasteste 90-95-100 grade celsius, intra in protectie si se opreste automat.
problema ar putea sa vina de la ventilatia proasta, pasta termica dupa cpu sa nu mai faca fata.

| ImAnonymous a răspuns:

E din cauza ventilatiei, nu functioneaza corect.
poti intra in bios si ai acolo temperature x shut down. Poti opri acea setare sau poti cumpara un ventilator pentru laptop.