| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Lenovo IdeaPad Z570A. Caracteristicile nu sunt importante...
Problema mea e la Internet. Am router acasa si ma conectez fara nicio problema. Daca iau laptopul undeva si am semnal (bun) de Wi-Fi, neparolat, ma conectez la retea, dar nu am acces la Internet. Ma poate ajuta cineva? Nu sunt maestru in ceea ce tine de Internet, conexiuni...
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ai încercat din mai multe locuri să te conectezi la Wifi neparolat sau numai le servici(de exemplu) şi u a mers.în general există două tipuri de securizare reţele Wifi şî aume prin parolare şi prin introducerea MAC-urilor plăcilor de reţea ale Ap-urilor ce se vor conecta la acel Rooter/acce point, sau amândouă simultan, ceea ce bănuiesc ca ar fi problema deoarece dacă te poţi conecta la rooter-ul tău fără probleme atunci înseamnă că nu e de la drivere sau hardware problema.Succes

| GregHouse a răspuns (pentru DeyCj):

Merci frumos si scuze ca nu ti-am dat funda mai repede big grin

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Pentru puţin