| Ene_Robert_Marian_1997 a întrebat:

Am un laptop Lenovo, mai de mult am dat o resetare la laptop și am dat sa șteargă tot și sa de-a clear la disk-uri. După ce s-a dat resetarea, am observat ca disk-ul (Dhappy îmi cerea sa ii dau formate, când apasam și acum mai încerc îmi da Blue screen of dead sau cum se numește, cine ma poate ajuta? Ca nici sa ii dau delete din disk manager nu pot, efectiv nu pot face nimic dacă încerc ceva sa ii fac la disk îmi da eroarea de mai sus.

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca nu o resetare, ci o copie curata de Windows. http://www.youtube.com/watch?v=f8u21DbvqXY

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Unde-i gramatica? Ca radeai de mine care am uita sa pun niste pauze!

Bula
| Bula a răspuns:

BSOD iti afiseaza cauza blocarii (in primele randuri de pe pagina), care este - de obicei - un fisier, memoria RAM sau alte cauze.

| ziftode a răspuns:

Booteaza stick-ul/dvd-ul de instalat windows, si cand ajungi la pasul in care te intreaba unde, apasa pe advanced si sterge/formateaza D-ul
sau mai da-i o "resetare" (ghilimoacili e pentru ca nu prea stiu ce intelegi tu prin aia, laptop-ul NU e telefon mobil), dar de data asta formateaza si D-ul inainte de install, tot la pasul ala

in orice caz, daca, capeti BSOD, atunci ai o problema foarte de rahat, si ar trebui sa te uiti in event viewer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza un partition manager ceva, si formateaza-l cu ala. partition magic sau altele. ca sunt o gramada.