| Arthiom a întrebat:

De la ce apare eroarea blue screen si cum se rezolva?

5 răspunsuri:
| Ady9021 a răspuns:

Problema cu sistemul de operare sau cu HDD-ul.

Rezolvare: Reinstalare de Windows si full checkdisk pe celelalte partitii

| Jipa95 a răspuns:

Blue screen poti lua de la orice componenta a calculatorului, de asemenea si din cauza unor driveri, etc. Pana nu spui mai exact natura acelui BSOD nu te pot auta mai mult.

| ViorelMarian a răspuns:

Ai mai multe piste si anume :
1. Hardul estestricat sau nu se alimenteaza( iti recomand reconectarea cablurilor la hard)
2.Ai instalat un program/driver / tema etc. si windowsul a pierdut fisiere de boot / pornire ( iti recomand reinstalarea windows-ului )
2. Ai umblat in Bios si ai schimbat vreo valoare de la hard ( iti recomand resetarea biosului fie prin intrarea in bios si cauti resetarea totala, fie daca ai calculator scoti bateria de la bios pentru cateva secunde si dupa o reintroduci)
BAFTA!

| GeoGeo6566 a răspuns:

Salll! de la virusi chiar si de la antivirusi(eu am patit-o pe un hdd de 40 gb) drivere iresponsabile, windows picat
solutia :reinstall windows

| Andrubeatrice a răspuns:

E posibil sa fie si de la virusi... oricum, reinstaleaza-ti windowsul si totul o sa fie ok happy