| Dei17MI a întrebat:

Am un laptop Lenovo si are urmatoarele configuratii Intel Atom CPU N270 1.80 GH Z 3 GB RAM 175GB HARD
Este buna? Si ce jocuri merg pe el

6 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

E slab procesorul, pentru jocuri iti trebuie minim dual-core 2.6 sau Intel i3 3.0 Ghz in rest sunt bune ce zici tu ca ai, dar acu depinde si de placa video, de cat ai placa video? trebuie sa fie minim 512 mb

| Roxett a răspuns:

La jocuri depinde daca ai placa dedicata sau integrata.Pentru jocuri cea dedicata e mai buna.cauta pe net specificatiile tehnice ale laptopului si vezi ce placa ai. daca e integrata nu o sa iti mearga jocurile prea bine si altele de loc.in rest 1, 8Ghz e putin la fel si 175 GB dar poti sa iti mai pui memorie.

| Galatz a răspuns:

Nu e chiar asa de bine.
Jocurile nu prea merg pe acest laptop.

| Roby669 a răspuns:

Nu este prea bun. Procesorul este foarte slabut pentru jocurile noi, tinand cont ca e single core si are 1. 8ghz, fata de cele noi care au 4 core si 3. 3ghz frecventa (3. 3ghz pe nucleu deci 13.2 ghz per total)

incearca aici si vezi ce jocuri iti merg: http://www.systemrequirementslab.com/cyri

| Gabitzu246 a răspuns (pentru Roby669):

Tu habar nu ai ce vorbesti, da ai dreptate ca procesorul lui este slabut dar cum poti sa spui ca procesoarele noi quad core au 13, 2 Ghz per total? toate cele 4 nuclee merg la o frecventa de 3.3 ghz

Răspuns utilizator avertizat