| Petre4488 a întrebat:

Am un laptop mai vechi, iar cand incerc sa ma conectez la internet (am router de la Digi), imi apare o eroare:
Error Connecting to Digi
Error 680: There was no dial tone.
Am dat Redial, dar imi apare aceeasi eroare. Am dat si enable logging dar tot nimic. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa i chemi pe cei de la rcs sa ti configureze ruterul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Încearca laptopul pe cablu normal fara ruter, si vezi te poti conecta pe internet?

| Wr3nch a răspuns:

Pai nu asa ii dai sa te conectezi lol. Ai router Wi-Fi nu? Activezi functia de wifi pe laptop, si ar trebui sa iti apara numele retelei. Bagi parola de pe spatele routerului si gata. Ori daca te conectezi prin cablu trebuie sa configurezi conexiune pe broadband.

| Petre4488 explică (pentru Wr3nch):

Am incercat, dar acum nu mai conteaza. Am instalat windows 7 si a functionat

| mudokins78 a răspuns:

Mai multe detalii te rog. ce sistem de operare are, are wifi deschis, ai cablu de internet bagat in el, etc.

| cuvant a răspuns:

E o problema tehnica de la digi. Daca suni la ei si le spui eroarea e posibil sa o faca si remote ca au access la router fiind a lor.
Incearca sa il opresti lasa-l vreo 20 de secunde si deschide-l. E posibil sa fi facut pe retea ceva lucrari de mentananta si sa fie un conflict.