| CosminCSM00 a întrebat:

Am un laptop mai vechi si vreau sa ii dau clapa jos si sa il conectez la un monitor, sa il folosesc in loc de calculator si vreau sa imi dati si mie un tutorial cum sa dau clapa jos daca se poate. Funda

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Nu e musai sa o dai jos, daca are mufa vga in lateral. Daca nu are, cam greu mai poti face ceva. Daca are e bine.Desfaci laptop-ul, si vezi ca e un cablu subtire ce se duce la monitor.Cablul acela trebuie sa-l deconectezi de la o mufa. Apoi desfaci "balamalele" laptop-ului si scoti monitorul cu grija.

1 răspuns:
| justflo2009 a răspuns:

In meniul de alimentare a laptopului exista o setare care dezactiveaza clapa apoi poti conecta un monitor cu ajutorul butoanelor Fn si cel cu monitoare pe el si poti inchide clapa fara probleme