| Iasyxd a întrebat:

Am un laptop Samsung si nu statea aprins decat daca il tinem tot timpul la incarcat.Mufa care era in el imi tot iesea si il aprindeam inapoi, dar acum cateva zile i-a iesit iarasi mufa si s-a stins si cand am incercat sa-l aprind n-a mai pornit.Beculetul ca se incarca este aprins, dar cand incerc sa-l aprind se aude doar putin cum se aprinde, dar ramane stins. Ce credeti ca as putea face?

Răspuns Câştigător
| Adisaaa a răspuns:

Schimbai bateria, S-au scoateo, si lasa-l mereu la incarcat. Dar daca vrei sa mearga cel mai bine e sa i schimbi bateria!

5 răspunsuri:
| ionif a răspuns:

Du-te cu el la un expert care se ocupa cu calculatoare, sigur s-a ars ceva.

| Iasyxd explică (pentru ionif):

Aia voi face, sper ca nu a patit ceva placa de baza.

| EUReKa a răspuns:

Scoate bateria, baga cablul de alimentare si incearca sa-l aprinzi

| Iasyxd explică (pentru EUReKa):

Am incercat si degeaba sad

| EUReKa a răspuns (pentru Iasyxd):

Atunci e ceva mai grav, dul la un service, poate fi ceva in el, sau poate fi doar firul de alimentare