| ParvuMaria a întrebat:

Am un laptop si aș vrea să îl împart cu altă persoană. Cum pot sa fac sa avem fiecare fisierele separate pe acelaș laptop? Stiu ca la scoala aveam asa ceva gen elev si profesor.

Răspuns Câştigător
| Twatwaffle a răspuns:

Dacă laptopul are sistem de operare Windows, cea mai simplă cale este să creezi două conturi de utilizator diferite, cum este și la școală. Modul în care se creează un alt utilizator e destul de ușor, însă diferă puțin de la o versiune de Windows la alta. Pe Windows 10 nu ai nevoie decât de conturi Microsoft separate.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Creează conturi diferite (useri) cu parole individuale - ar fi o soluție

| ParvuMaria explică (pentru sierra1):

Cum fac asta?

| sierra1 a răspuns (pentru ParvuMaria):

Ce windows ai?