| oODonViperOo a întrebat:

Am un laptop Sony vaio, windows 8.Nu se mai deschide, apare de 2 ori sigla VAIO si imi intra in"Vaio care(mod recuperare)"...Ce e de facut?

10 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Dai restart

| oODonViperOo explică (pentru adriangabor92):

Degeaba...tot asa face, orice ii dau.

| IonutGaby a răspuns (pentru oODonViperOo):

Dul la reparat.o fi de la placa video.Dul la garantie daca o mai ai.

| IonutGaby a răspuns:

Reinstaleaza Windows-ul! Formatezi toate partitiile.

| oODonViperOo explică (pentru IonutGaby):

Si cum sa fac asta? ...Ca nu pot sa ii dau sa il deschide in safe mode sau sa il bootez ca imi intra direct chestia aia...

| Eclipse a răspuns:

Ai incercat sa reinstalezi Windows 8?

| ionutz1890 a răspuns:

Daca ai luat windows 8 ilegal, este clar! Asa am luat si eu ilegal si asa mi-a facut, iar dupa l-am dus l-a reparat si a reusit sa mi`l faca.Cauta pe cineva care afla diagnosticul si du-te la reparat cu el!

| oODonViperOo explică (pentru ionutz1890):

Nu e ilegal, l-am cumparat cu Windowdsul instalat de la Domo...

| alexrugina a răspuns:

Nu iti arata ceva ce se incarca? Il lasi sa se incarce. Funda?