| Grigorescu_Robert_1993 a întrebat:

Am un laptop Toshiba cand e bateria incarcata porneste totul ok...dar cand bag cablul de alimentare porneste si dupa cateva secunde se stinge. am probat alt incarcator l-am desfacut sa vad daca face scurt. nimic totul ok.ce draeq are?

11 răspunsuri:
| MysteryMen a răspuns:

Si eu ma gandeam ca de la un scurt...ai probat alt incarcator si ce merge sau nu?

| Grigorescu_Robert_1993 explică (pentru MysteryMen):

Face acasi problema...

| Grigorescu_Robert_1993 explică (pentru MysteryMen):

Face aceasifaza.

| ITHelper a răspuns:

Poate sa fie din cauza prizei (verifica daca este complet functionala), Mai poate fi din cauza cablului de alimentare. derifica daca nu are o ruptura, sau nu face bine contact, sau poate fi o problema din BIOS. (daca e din BIOS incearca sa ii faci un update, sau sa faci ceva in legatura cu cateva setari)
Sper ca te-am ajutat!

| Grigorescu_Robert_1993 explică (pentru ITHelper):

Deci de la priza nu e, de la cablu de alimentare nu e am probat alt cablu si aceeasi chestie si contact face am controlat firele pana pe placa de baza..si la bios ce ziceai sa ii fac. nu stiu ajuta-ma tu multumesc anticipat

| ITHelper a răspuns (pentru Grigorescu_Robert_1993):

Deci, cel mai probabil este de la priza, dar daca zici ca nu este ea. atunci este vorba tot de o conexiune. vreau sa te intreb daca ti-a mers pana acum.

| Grigorescu_Robert_1993 explică (pentru ITHelper):

Da a mers. iti mai zic o data ce are.e pe baterie merge fara noci o problema.dar cand bag cablul de alimentare puff se stinge... de la componente nu e ca daca era sa fie de la ele nu mai mergea cand era doar pe baterie. nu stiu ce sa zic.

| MysteryMen a răspuns (pentru Grigorescu_Robert_1993):

Testeaza tensiunea pe care o baga incarcatorul sa nu fie prea mare...

| Grigorescu_Robert_1993 explică (pentru MysteryMen):

Am testat am bagat mai mica si tt asa face

| MysteryMen a răspuns (pentru Grigorescu_Robert_1993):

Chiar nu imi dau seama daca totul este bine ...si el se restarteaza. n-ai ce sa ii faci decat la service

| Grigorescu_Robert_1993 explică (pentru MysteryMen):

Asa ma gandeam s eu oricum mersi pentru ajutor