| 7mihai a întrebat:

Am un laptop Toshiba si am avut instalat windows 7 a mers cam 2 ani...cand am vrut sa reinstalez windowsu nu-mi mai apar partitiile..am incercat si windows xp si tot asa nu-mi apar partitiile..ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Driver-ele pentru majoritatea componentelor se pot lua cu Windows Update (Windows 7 le caută pe internet și le downloadează automat). Cât despre placa de bază, habar nu am. Până acum nu am instalat niciodată vreun Windows, știu doar teoria.

Zici că se deschide laptopul? Dacă da, atunci încearcă să faci tu partițiile:

1)Control Panel - System and Security - și la „Administrative Tools" dai „Create and format hard disk partitions".

Creează tu partițiile.
Totuși, nu înțeleg ceva: Dacă ai Windows-ul instalat trebuie să ai făcute partițiile, dacă nu cel puțin una.

6 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Poate când ai reinstalat Windows-ul ai resetat întregul laptop. Încearcă să faci tu partițiile manual atunci când reinstalezi Windows-ul (7). Verifică și dacă toate driverele sunt instalate (inclusiv placa de bază).

| 7mihai explică:

Cum fac sa le creez?

| 7mihai explică (pentru SonicAndrei):

Cum verific daca sunt toate driverele inslalate?

| 7mihai explică (pentru SonicAndrei):

Cum verific daca sunt toate driverele instalate?

| 7mihai explică (pentru SonicAndrei):

Pai nu mai mi se deschide windowsu... daca nu bag cd k windows imi apare o eroare...si imi zice sa dau alt+ctrl+delete pentru restart si degeaba tot asa imi zice dupa ce dau restart..deci nu am cum sa intru in control panel

| SonicAndrei a răspuns (pentru 7mihai):

Atunci nu știu ce e de făcut. Dacă cunoști pe cineva care se pricepe, cheamă-l să instaleze Windows-ul și tot ce trebuie.