| Andreyu_Andrei_1990 a întrebat:

Am un laptop Toshoba Satellite L850D-138 http://www.tntmag.ro/......39702.aspx
(pentru informatiile utile). Am placa video integrata. Cand am achizitionat acest laptop, in magazin scria placa video 2Gb, dar de fapt memoria dedicata placii video este de doar 512Mb ceea ce pentru mine este ofensator avand in vedere ca in magazin scrie 2 gb pe care nu-i pot folosi la jocuri...
Intrebarea mea >>>este Exista vreo modalitate de a marii memoria dedicata a placii video? Va rog sa ma ajute cei ce stiu si vor sa dea o mana/info de ajutor.
Va multumesc!

5 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Din pacate, placa video nu se poate schimba... doar daca iti iei alt laptopwinking

| Andreyu_Andrei_1990 explică (pentru M1hai):

Multumesc... stiu ca de fapt singura "salvare" e sa imi schimb laptopul... dar faza e ca doar ce l-am luat laughing

| AdrenalinTm a răspuns:

PLACA VIDEO DEDICATA isi ia din memoria ram nu o poti mari u pentru ca asta face procesorul cand i se solicita data viitoare cauta placa integrata VIDEO (e mult mai scump asa) nu-ti fie frica placa ta e de 2 giga cu ajutorul ramilor probabil ai vreo 4 giga ram sau 2 giga daca placa are 512 multumit?

| Andreyu_Andrei_1990 explică (pentru AdrenalinTm):

Multumesc, singura "salvare" pentru mine este schimbarea lui dar dat find faptul ca eu de abia l-am luat, asta e, pot sa zic ca este adevarat cine a zis "graba strica treaba", asta e, pot sa zic ca am invatat din asta laughing

| AdrenalinTm a răspuns:

laughingDedicata - componenta individuala, care poate fi usor schimbata; integrata - care face parte din placa de baza m-am incurcat cred ca da de fapt era invers
PLACA VIDEO INTEGRATA isi ia din memoria ram nu o poti mari u pentru ca asta face procesorul cand i se solicita data viitoare cauta placa Dedicata VIDEO (e mult mai scump asa) nu-ti fie frica placa ta e de 2 giga cu ajutorul ramilor probabil ai vreo 4 giga ram sau 2 giga daca placa are 512 multumit?happy asa e bine