| anonim_4396 a întrebat:

Am un lg optimus sol E730 si nu merge sa ma conectez la wifi. Este activat dar cand intru pe google spune ca este o problema cu reteaua. Si nici de "zona de acoperire" nu sunt sigura. Ce e aia? Cum pot activa wifi-ul?

5 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Pai intri in setari wireless si acolo cand il activezi (wireless-ul) iti arata daca ai vreo conexiune disponibila. selectezi conexiunea care o vrei (daca nu e parolata) si apoi... Navigare placuta

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Zona de acoperire este aceea in care exista semnal Wi-Fi. Uita-te la setari sa fie in regula si sa fie pornit. Cauta si in manualul de utilizare.

| Budincăă a răspuns (pentru Mirciuuuuuuuu):

Am cautat in manual si nu scrie nimic.

| Mirciuuuuuuuu a răspuns (pentru Budincăă):

Mai, du-te intr-o zona in care esti sigur ca e semnal wi-fi(un bar, universitate) si incearca. Poate n-au nimic setarile dar nu ai tu semnal rolling on the floor

| Andrei_Cozmiuc_1991 a răspuns:

Suna La Internet