| anonim_4396 a întrebat:

Am un monitor Fujitsu Siemens LCD si are nevoie de alimentator ca laptopul. nu am acel alimentator dar am vazut ca alimentatorul are 12v asa ca am folosit o sursa de PC si am pus mufa de la un alimentator stricat la sursa pe 2 fire unde scoate 12v. vad ca merge foarte bine asa. intrebarea e: E posibil sa se arda monitorul? sau sa se intample ceva rau? am vreo ora de cand umblu pe el asa si vad ca merge fara probleme.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca au ambele acelasi voltaj nu este nici o problema.Ambele insemnand monitorul+alimentatorul.

| mariussf18 a răspuns (pentru darrio2007):

Vechiul alimentator avea 12V iar sursa pe acea iesire scoate 12V. Dar ma e si chestia aia cu > aM < aia nu stiu cat e nici la sursa nici la monitor.

| IT4Ever a răspuns:

E misto improvizatia dar stii cum e cu ele niciodata nu stii cand iti face bucuria