| aLeks_4722 a întrebat:

Salut, am un monitor Fujitsu Siemens, il am cam de 5 ani si nu a avut vreodata probleme, dar acum cand pornesc pc dimineata monitorul nu porneste, se aprinde beculetul albastru si dupa 3 secunde se stinge, apoi dupa 3 secunde iar se aprinde, si nu functioneaza deloc, uneori am noroc si merge, dar nu pot sa stau mereu o jumatate de ora / o ora sa il fac sa mearga, deci va rog un sfat ceva, si nu service, pentru ca nu cred ca e asa grav,

Răspuns Câştigător
| peste2009 a răspuns:

Nu este nici unul din cabluri daca era cel ce la pc ii aparea NO SIGNAL si daca era cel de alimentare nici nu se aprindea beculetul deci este un integrat ars sau deslipit de pe placa ecranului il duci la service si s-a rezolvat funda te rog

2 răspunsuri:
| peste2009 a răspuns:

Bine spus nu crezi dar este inauntrul sau un integrat este ars deci trebuie sa il duci la un service si o sa il repare daca te costa mai mult de 50 lei sa nu il repari mai bine iei altu ecranul tau Siemens fujitsu are 4 butoane mici si unul mare pentru ca asa este al meubig grin

| intheend21 a răspuns:

Poate fi cablul de alimentare de la priza sau cablul care il bagi in pc.