| thebiggesttroll a întrebat:

Am un monitor Samsung SyncMaster 2493hm 24' si suporta rezolutia 1920x1900.De fiecare data cand aleg rezolutia imaginea iese de pe monitor si este alungita.Sunt nevoit sa folosesc 1600x1200.Ce as putea face sa mearga ok pe 1920?
Precizez ca si in bios imaginea este in stanga

7 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Rezolutia maxima pe care o suporta monitorul tau e 1920x1200@60Hz

Vezi ca scrie si in manual. http://downloadcenter.samsung.com/......01-Eng.pdf Pagina 82.

| thebiggesttroll explică:

Am rezolvat...A trebuit doar sa folosesc cablu hdmi in loc de vga.

| maidanezu2002 a răspuns:

Placa video nu suporta rezolutia aia... trebuie schimbata placa video

| StarMD a răspuns:

Poate ca placa video sa fie vinovata, dar instaleaza driverul de la video. Eu tot asa am patit cind mi-am schimbat windows-ul imi arata rezolutia 1600x1200, dar am instalat driverul si s-a mutat in 1920x1080. Bafta

| thebiggesttroll explică (pentru StarMD):

Placa video este GTX 560 A mers perfect televizor de 150cm

| thebiggesttroll explică (pentru thebiggesttroll):

Am incercat cu reinstalare driver video dar nu a mers

| 1987bogdan a răspuns:

Schimba placa video