| Dgn798 a întrebat:

Am un montitor LG Flatron L1715S, si pornesc computer-ul iar monitorul nu porneste numai dupa vreo 10 minute si tot clipeste becul verde si nu il pot stinge si m-am asigurat ca este conectat in computer, si este.Cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| dmalexandru a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti spun, am patit-o odata de la ram, din 1GB pe ram am mai pus un ram de 512MB si monitorul nu-mi mergea (de fapt 2 ramuri am pus)Si le-am scos ramurile si am lasat cel al calculatorului si acum merge.Vezi si tu daca ai pus un ram sau ceva poate o fi de la placa de baza sau de la cablul de connectare a monitorului, se mai intampla rareori sa se mai ''strice''. Daca zici ca ai verificat totul poate o fi de la cablul monitorului ce face conexiunea cu calculatorul. Sper ca te-am ajutat

| Dgn798 explică (pentru dmalexandru):

Am gasit problema:era un circuit internal al monitorului stricat.80 lei m-a costat reparareasurprise

1 răspuns: