| SerbanElyan a întrebat:

Am un mouse wireless de la Logitech si cand l-am luat mergea si din alta camera dar acum merge cam de la jumatate din distanta cand sunt pe desktop sau ceva... Dar cand intru intr-un joc nu merge nici pe birou si nu stiu ce sa ii fac. Sa iau unul cu cablu nu vreau pentru ca nu s-ar potrivi, nu imi place, e inestetic... Stiu ca e mai bun dar eu vreau sa il rezolv pe acesta. Idei?

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Schimbă bateriile si o ză vezi că totul va revenii la normal. Ăsta e dezavantajul „portabilității". Acuma ai de ales.Dai banii pe batrii din doua în doua sptămâni sau te faci ca nu vezi „inesteticul" care se poate ascude după birou în spatele monitorului de exemplu.Succes

| SerbanElyan explică (pentru DeyCj):

Am si tastatura wireless si nu am schimbat bateriile de cand am luat-o si e la fel de buna ca la inceput. Si la mouse am schimbat bateriile azi de 2 ori incercand sa vad care e cauza problemei...

| DeyCj a răspuns (pentru SerbanElyan):

Probabil că i-o fi sunat ceasul, sau bateriile nu sunt bune, chiar daca le-ai schimbat cu altele, probabil ca și alea sunt descărcate. Dacă nici cu un set nou de baterii nu funcționează înseamă ca i-o sunat ceasul.Succes

| SerbanElyan explică (pentru DeyCj):

Am cumparat cele mai scume baterii care le-am gasit in magazin, nu cred ca e de la baterii... sad

| DeyCj a răspuns (pentru SerbanElyan):

Mda.Din păcate s-o fi defectat.
Dacă vrei îțirecomand o tastatură cu touchpad.Succes

| Public22 a răspuns:

Baga-i baterii noi.

| einenebun23 a răspuns:

Este posibil sa fie de la baterii. Si nu stiu de ce ti se pare inestetic acela cu cablu pentru ca este mult mai eficient. Gandeste-te ca ramai odata noaptea fara baterii in mouse si n-ai ce face pana urmatoarea zi.

| CiprianDoarEu a răspuns:

Cel mai bine e sa iei unul cu fir. Pararea mea.

| georgetzop a răspuns:

Este foarte posibil sa se fi descarcat bateriile, schimba-le si o sa fie ca nou