| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.Am un kit mouse+tastatura Logitech wireless mk250 si am o mare problema cu mousul.Nu merge cum mergea inainte se misca greoi si in reluare(nu sunt foarte vechi are aproximativ 7 luni), are cineva vreo idee ce are.Dau funda

Răspuns Câştigător
| vali20vali20vali20 a răspuns:

Ai Windows 8.1 și ai probleme în jocuri? Încearcă asta: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=40910 (pe 32 de biți) sau http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=40909 (pe 64 de biți).
Pentru o problemă mai generică (s-ar putea ca transceiverul USB de la kitul Logitech să interfereze cu alte aparate emițătoare de unde radio din zonă), ai putea să încerci să oprești orice transmițătoare radio (precum routere, stickuri WLAN, modemuri USB, dongleuri de Bluetooth s.a.m.d) din zona biroului sau pe ce ții tu tastatura și mouseul. Apoi verifică dacă s-a rezolvat problema. Dacă problema s-a rezolvat, repornește unul câte unul fiecare aparat emițător de unde radio până îl identifici pe cel care produce interferența cu transceiverul de la tastatura ta. Dacă nu se rezolvă problema așa, mergi la garanție, poate fi o problemă hardware...

| anonim_4396 explică (pentru vali20vali20vali20):

Multumesc mi-am schimbat transceiverul USB prin garantie deoarece pierdea semnalul /dar problema principala este un mouse fix despre care am aflat ca a fost instalat fara stirea mea....asa ca voi posta o noua intrebare.

2 răspunsuri:
| Trucker a răspuns:

Incearca din setarile pc-ului de la sensibilitatea mouse-ului